Elektronik

Akel AF016 Termostatlı Yuvarlak Fırın Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları

Ülkemizde ısıtıcı ve fırın üretimi ile bilinen Akel markasının davul tipi fırın modeli Akel AF016 Termostatlı Yuvarlak Fırın Nasıl, Alınır Mı? sorularınızın cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Buna ilaveten yazımızda kullanıcı yorumlarına da yer veriyoruz.

Yemek kültürümüzde tepsi yemekleri, hamur işleri en üst sıralardadır. Lezzetli ve tam pişmiş yemekler ve hamur işleri için fırının iyi olması gerekir. Her ne kadar teknolojik gelişmelere paralel yeni tip akıllı fırınlar gelişse de bazı yemekleri eski fırınlar gibi pişiremiyor. Altını üstünü aynı oranda pişirecek, hızlı olacak. Taşıması ve saklaması kolay olacak. Güvenlik önlemleri hassas olmalı. Bu gereksinimleri Akel AF016 davul tipi yuvarlak fırın karşılıyor.

Akel AF016 Termostatlı Yuvarlak Fırın Nasıl?

1100W güç ile çalışan Akel yuvarlak davul fırın en lezzetli hamur işlerini sorunsuz hazırlıyor.46 cm çapındaki büyüklüğü ile 50 ila 320 derece sıcaklıkta yemek pişiriyor. Alüminyum tepsilerinde hazırlanan nefis yemek ve hamur işleri emin olun sizi eski günlere götürüyor. Yuvarlak tip olması fazla yer işgalini önlüyor. Buzdolabı üstü yada tezgah üstü dolapların üzerinde saklayabiliyorsunuz.

İç aydınlatması ve pişen yiyeceği kontrol etmek için termostatlı yuvarlak fırının ön tarafında camdan izleme penceresi bulunuyor. Böylece her kontrolde davul fırının kapağını açıp pişme durumunu kontrole gerek kalmıyor. Enerji kaybının önüne geçiyor. 1 metre uzunluğundaki kablosu tezgahta çalışmasını kolay hale getiriyor.

Akel AF016 Termostatlı Yuvarlak Fırın Kullanıcı Yorumları

Çocuklarımın okul durumu için Şanlıurfa’dan Ankara’ya taşındık. Bizim memlekette yemek işlerini evlerin alt tarafında işletilen fırınlarda yapmak kolay olduğu için çok tercih edilir. Ankara’ya geldik ve çok garipsedik bu durumu. Bir kaç fırına sorsam da gönülsüz yaparız dediler. O da anca bir kaç sefer olabilir diye Akel AF016 Termostatlı Yuvarlak Fırın satın aldım. Büyüklüğü ve ulaşabildiği maksimum sıcaklık taş fırın tadını vermiyor tamam ama bence harika bir performansı var. Meşhur tepsi kebabı yemeğini çok güzel ve kısa sürede pişiriyor. Harran kubbesi gibi patatesle yapılan yemeklerde çok başarılı. Patlıcan patlatma, kaburga kızartma gibi zor ve yorucu yemekleri hemen yapıp sofraya getiriyorum.

Alırken biraz tereddüt ettim fakat Akel Af016 yuvarlak fırının bu kadar efsane performans göstermesi işin açığı beni şaşırttı. Fırının kapağını kontrol için açmıyorum. Ön tarafında pencere var. Oradan bakıp yemeğin pişip pişmediğini anlıyorum. Akel Af016 yuvarlak fırın çok fazla yer kaplamıyor. Buzdolabının üzerine bırakıyorum. Çok ağır olmadığı için ihtiyaç durumunda sandalyeye çıkıp tezgaha bırakıp çalıştırıyorum. İyi ki almışım dediğim harika bir mutfak cihazı olan Akel AF016 Termostatlı Yuvarlak Fırın tam istediğim gibi yemekler pişirebiliyor. Bizim ailemiz kalabalık olduğu için bazen yetersiz olabiliyor ama yine de güzel bir yuvarlak fırın modeli olarak çok iş görüyor

Akel AF016 Termostatlı Yuvarlak Fırın İyi Mi, Alınır Mı?

Yeni nesil fırınlar bazı yemekleri iyi pişiremiyor. Geleneksel yemekler için yüksek ısı veren fırınlar evlere kesinlikle lazım. Airfryer gibi cihazlar olsa bile bu fırınların ulaştığı ısıları yakalayamıyorlar. O yüzden Akel Af013 termostatlı yuvarlak fırın  kekten böreğe, kebaptan, patlıcan patlatmaya çok çeşitli işlevi ile bir adım öne çıkıyor. Elektrik sarfiyatı modern cihazlarda olsa bile yemeklere ve hamur işlerine kattığı lezzet düşünüldüğünde sorun olmuyor. Akel termostatlı fırın uzun yıllar kullanacağınız iyi bir fırın olarak göze çarpıyor.

 

 

Başa dön tuşu