BilgisayarElektronik

Arnica Universal ZG 16A Fritöz Nasıl, İyi Mi?

Bu yazımızda sizlere Arnica Universal ZG 16A Fritöz Nasıl, İyi Mi, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri hakkında derlediğimiz bilgileri aktaracağız.

Ülkemizde 1962 yılından beri küçük mutfak eşyaları üretimi yapan, İlk mutfak robotu, İlk narenciye sıkacağı üretimi yapan Arnica markasının airfryer modeli olan Arnica Universal ZG 16A Fritöz, markanın satış listelerinde ilk sıralarında yer alan bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Arnica Universal ZG 16A Fritöz Nasıldır, Özellikleri Neler?

1500 W gücündeki Arnica Universal ZG 16A Fritöz, ısınan yüksek basınçlı havanın dolaşımı ile ürünlerinizi yakmadan, kurumadan az yağlı veya yağsız olarak hazırlayabiliyor. Kızartma, ızgara vb. birçok işlemi Arnica Universal ZG 16A Fritöz ile yapabiliyorsunuz.

1,6 Lt hazne kapasitesi ile altın sarısı patatesler, sebzeler, kırmızı ya da beyaz etlerinizi kendi yağı ve suyu ile kızartabiliyor ya da ızgara yapabiliyorsunuz. Arnica Universal ZG 16A Fritöz’de bulunan koku filtresi sayesinde hazırlamış olduğunuz yiyeceklerin yağ ve kendi kokusu mutfağınıza dağılmıyor.

Cihaz üzerindeki kontrol sağlayan düğmelerle cihazı programlamak gayet basit ve ilk kullanımdan itibaren hemen alışılacak  fonksiyonları bulunuyor. İzleme penceresinden cihaz içerisinde pişen yemeğin ne durumda olduğunu görebilirsiniz.

Diğer Özellikleri:

Çocuk / Emniyet Kilidi Var
Koku Filtresi Var
Makinede Yıkanabilen Aksesuar Var
Çıkarılabilir Üst Kapak Var
Isınmayan Gövde Var
İzleme Penceresi Var
Katlana Bilen Tutma Kulpu Var
Kaymaz Ayaklar Var
O. Açılan Kapak Var
Tutacaklı Sepet Var
Yağ Filtresi Var
Uyarı Işığı Var

Arnica Universal ZG 16A Fritöz Kullanıcı Yorumları

İlk çocuğuma hamile olduğumda yemek yapmakta zorlandığım için Arnica Universal ZG 16A Fritöz’ü araştırarak aldım. Kokuya hassasiyetimden dolayı koku ve yağ filtrelerinin olması beni bu ürünü almaya ekstra teşvik etti.

Hem mutfakta hem de evin diğer bölümlerinde kokudan eser yok. Patates kızartmak Arnica Universal ZG 16A Fritöz ile harika oluyor. Evimiz kalabalık olmadığı için hazne kapasitesi yeterli geliyor.

Arnica Universal ZG 16A Fritöz güvenlik yönünden de çok iyi. Kaymaz ayakları, ısınmayan gövdesi, çocuk kilidi gibi ince düşünülmüş güvenlik özellikleri mevcut. Yıkaması kolay ve pratik. Makinede yıkanabilse de ben küçük bir cihaz olduğu için elde yıkıyorum çoğunlukla.

Atıyorum bulaşık makinesine tertemiz çıkıyor. Yağsız gıdaları tercih ettiğim o dönemde mükemmel bir şekilde işimi gördü. Kalabalık ailelerin işini göremeyecek olması dezavantajlı. Çünkü en fazla 3 kişilik porsiyonluk yemek hazırlama kapasitesine sahip fakat bizim için gayet uygun.

Arnica Universal ZG 16A Fritöz Alınır Mı, İyi Mi?

Arnica Universal ZG 16A Fritöz, güvenlik açısından benzerlerine nazaran çok çok ileride. Koku filtresi benzer modellerden farklı bir kullanım oluşturuyor. Uyarı ışığı özelliği ile hazırlayacağınız yiyeceklerin yanmasını engellemek için düşünülmüş bir önlem olarak değerlendirmeye alınabilir.

Beyaz rengi ile diğer beyaz eşyalarla uyumlu bir görüntü oluşturulabilir. Ebatlarının küçük olması ise fazla yer kaplamayarak mutfak tezgâhında sürekli durmasına bir mani bırakmıyor.

Zaman ve sıcaklık ayarlarını kendi isteğinize göre ayarlama fonksiyonunu kullanarak hazırladığınız yemeğin pişme durumunu belirleme seçeneğiniz bulunuyor. 3 kişinin rahatça doyabileceği  porsiyondaki yemeği yağsız ve az yağlı olarak hazırlayarak hafif yiyecekleri tüketmeniz için harika yemekler hazırlayabilir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu