Elektronik

Casper VIA M30 Plus Cep Telefonu Nasıl, Alınır Mı? Kullanıcı Yorumları ve Özellikleri

Ülkemizde üretimi yapılan yerli teknoloji markası Casper’in akıllı telefon modeli Casper VIA M30 Plus  Nasıl, Alınır Mı? konularını anlatacağız. Bununla birlikte Casper VIA M30 Plus kullanıcı yorumlarını ve özelliklerini bulabileceksiniz.

Günümüzün olmazsa olmaz cihazlarından cep telefonları küçük büyük herkesin ihtiyaç duyduğu cihazlardandır. Ülkemizde her yıl 11 milyondan fazla akıllı telefon satılıyor. Üreticilerin iştahını kabartan bu piyasada yakın zamana kadar çoğunlukla ithal modellerin satıldığı Türkiye pazarında Casper büyük bir atak yaparak bilgisayar üretimi alanında olduğu gibi ürettiği cep telefonları sayesinde pazarda üst sıralarda yer almaya başladı.

Kısa süre önce üniversiteler için getirilen vergi istisnasına  uygun bir model olarak çok satılan telefonlar arasındaki yerini alan Vıa M30 gençlerin takdirini kazanmış görünüyor. 2023 yılında piyasaya çıkan Casper VIA M30 Plus akıllı cep telefonu da bu ürünler arasında en çok satan cihazlardan birisi oldu.

Casper VIA M30 Plus Nasıl Telefon? Özellikleri Neler?

Casper Via M30 Plus cep telefonu6.5 inç ekrana sahip kaliteli ve dayanıklı bir cep telefonu olarak tasarlanmıştır. Çift hat kullanımı mevcuttur. Böylelikle 2 ayrı hatta sahip olup çift cep telefonu kullanmak zorunda kalanlar için ideal bir modeldir. 5000 mAh kapasiteli bataryası ortalama kullanım ile bir günden fazla kullanım imkanı sunuyor. 128 Gb dahili hafızası ile bir çok fotoğraf ve videoyu Casper VIA M30 Plus ile saklamanız mümkün hale gelir. 4 gb ön belleği en zor grafik içeren oyunları dahi kolayca açabilir. Twiter, Instagram ve Tik Tok gibi sosyal medya platformlarını donma kasma yaşamadan kullanma olanağı tanır. 8 çekirdekli işlemcisi ile bu işin üstesinden kolaylıkla gelir. Harici hafıza kartı ile 256 gb kadar depolama yapabilir. Android işletim sistemi tabanlı çalışan Casper M30 plus  yavaş video çekim modu, parmak izi okuyucu, 5G destekli çekim gücü, bluetooth, kaliteli fotoğraf çekim seçenekleri ve daha sayamadığımız birbirinden önemli özellikleri ile kendisini ispat etmiştir.

Casper VIA M30 Plus Özellikleri

 • 8 Çekirdek İşlemci
 • 456 Saat Bekleme Süresi
 • 5000 mAh Batarya
 • 60 Hz Ekran Yenileme
 • 16 Milyon Renk
 • Çerçevesiz Tasarım
 • HD+ Çözünürlük
 • 13 MP Kamera Çözünürlüğü
 • Mavi ve Siyah Renk Seçeneği
 • Android 12 İşletim Sistemi
 • Sanal Ram Arttırma
 • Yüz Tanımlama

Casper VIA M30 Plus Kullanıcı Yorumları

Yaz tatilinde dayımın yanında çalışarak biriktirdiğim para ile cep telefonu almak istiyordum. Marka telefon alacak kadar durumum olmadığı için uygun fiyatlı fakat etkin özelliklere sahip bir telefon arayışında iken okul arkadaşımın da kullandığı Casper VIA M30 Plus cep telefonunu bir alışveriş sitesinden satın aldım. Oyun konsolum olmadığı için cep telefonu ile oyun oynamak zorunda kaldığım için işlemcinin güçlü olması önemli bir detaydır. Casper VIA M30 Plus ile oyun oynarken hiç bir sıkıntı yaşamadan sorunsuz oyun oynama keyfini yaşıyorum. Tabi ki uzun süreli oynadığım zaman ısınma haliyle oluyor. Şarjı epeyce gidiyor. Mavi rengi çok güzel ve şık durduğu için bu rengi tercih ettim.

Elbette daha fonksiyonlu telefonlar mevcut. Benim gibi bütçesi kısıtlı olanlar için harika özelliklere sahip bir cep telefonu diyebilirim. Bir öğrenci olarak benim işimi fazlasıyla görüyor. Fiyat performans ürünü dedikleri bence Casper VIA M30 cep telefonu için söylenmiş desem emin olun yanıltıcı olmaz. Tahminimi göre kırılma, çalınma gibi sorunlar ile karşılaşmazsam üniversiteye gidene kadar benim ihtiyacımı görebilir.

Casper VIA M30 Cep Telefonu Alınır Mı?

Casper markasını bilgisayar üretiminden hemen hemen herkes bilir. Yerli marka olmasının avantajları daha fazladır. Teknik servis hizmet ağı yaygın ve çabuk sonuç verdiği için tercih sebebi olabiliyor. Casper VIA M30 bir çok değerlendirmede uygun fiyatı ve benzerlerinden daha zengin özellikleri ile amaya değer bir akıllı cep telefonu modeli olarak  görülüyor. Devletin yakın zaman içerisinde çıkardığı öğrenciler için uygulanacak vergi istisnası ile normal zamanlardan çok daha uygun bir fiyata alınabilir.

 

 

Başa dön tuşu