ElektronikMotorlu Araçlar

Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer İyi Mi?

Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer İyi Mi, Kullanışlı Mı, Almaya Değer Mi? konularını açıklığa kavuşturmak için hazırladığımız yazımızı istifadenize sunuyoruz.

Mutfakta kullanılan yeni nesil fritöz (airfryer) modellerinden birisi olan Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer güzel ve gösterişli dizaynı ile göz kamaştırıyor.

Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer Kullanışlı Mı?

Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer, 4.2 L hacmi ve 1400 W gücünde bir cihaz olarak üretiliyor. 8 önceden hazırlanmış programı ile az yağlı veya hiç yağ kullanmadan kızartma, fırınlama, pişirme, közleme yapma gibi değişik tarzda yiyecek hazırlama özelliklerine sahiptir.

Otomatik programlarının dışında elle ayar yapabilmek için ısı ve zaman ayarları da bulunuyor. Bu ayarlar hazırlayacağınız gıdanın tam istediğiniz gibi pişmesini sağlamasının yanında kısa sürede pişirme deneyimini gerçekleştirerek zamanı etkin kullanmanıza yol açabiliyor.

Tavuk, kırmızı et, sebze, salam, sosis, sigara böreği gibi sıklıkla tüketilen gıdaları besin değerine zarar vermeden sağlıklı ve lezzetli aynı zamanda hafif bir şekilde sofranıza getirmeniz için Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer büyük fayda sağlayan bir model olarak durmaktadır.

Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer’in kullanımı ve de temizliği o kadar kolaydır ki; sizlere ekstra efor sarf etmeden yemek hazırlamanın keyfini çıkarabilmeniz için elinden geleni yapıyor. Kaliteli hammaddeden imal edilen parçaları makinede diğer malzemelerinizle birlikte kolayca yıkanabiliyor.

Dijital ekranının kullanımı bir hayli kolay. Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer işi bittiğinde sizi sesli bir şekilde uyararak başka işlerinize odaklanmanızın önünde bir engel oluşturmuyor. Siz diğer meşguliyetlerinizle uğraşı halinde iken bu sıcak hava fritözü tam istediğiniz şekilde pişen yemeklerinizi hazırlamakla meşgul olauyor.

Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer İyi Mi?

 

Markanın kalitesini tam anlamıyla yansıttığını düşündüğümüz Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer, iyi bir cihazda olması gereken kriterlerin çoğunu taşımaktadır. Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer’in eksi tarafı hazne kapasitesinin biraz küçük oluşu.

Yani küçük desek değil, büyük desek değil, orta boy hiç değil fakat buna rağmen tek veya 4 kişilik yemeği gayet rahatlıkla hazırlayabiliyor. Bunun sebebi ise cihazın dizaynı esnasında hazne yapısına verilen şeklin cihazı kullanışlı hale getirmesi olarak görünüyor.

Belki geniş masalar için hazırlanacak yemekleri yapmada hacim olarak yetersiz kalsa dahi çekirdek aile tabirine uyan fertlerin yaşadığı evlerin bütün pişirme, kızartma , fırınlama, közleme işlemlerini kolaylıkla ve kısa sürede yerine getirebiliyor.

Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer Almaya Değer Mi?

Üstteki paragrafta da değindiğimiz gibi cihazın hacmi biraz arada kalmış ölçülerde. Mesela 1.2 kg ağırlık kapasitesine sahip olduğundan tüm tavuğu pişirme işini yapabilirliği tartışılır. Bizim en beğendiğimiz kısmı ise tasarımı ve dijital ekranının görünümü, Gayet zarif ve albenisi yüksek bir görünüşü var.

Tefal EY111B 4.2 L Air Fryer, diğer özellikleri ile iyi bir cihaz değerlendirmesini hak edebilir. Kullanıcı yorumlardan bu fritözden bahsedenlerin çoğu şık tasarımı ve kısa sürede hazırlayabildiği yemeklerden övgü ile bahsedenler ile dolu .

Sağlığına kıymet veren, bunun yanında cebini de düşünen herkes için harika tasarlanmış ve özellikleri ile yemek pişirme işini basite indirgeyerek keyifli bir duruma getiren bu sıcak hava fritözü kültürümüzdeki her yemeği anne eli değmiş tabirinin hakkını vererek hazırlayabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu