ElektronikMotorlu Araçlar

Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer İyi Mi?

Bu yazımızda kolay kullanımı ile adından söz ettiren airfryer modeli Tefal XXL EY801D15 6.5 Lt Air Fryer İyi Mi, Kullanışlı Mı? gibi konulara değinirken Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer Almaya Değer Mi? başlığını altında değerlendirmelerde bulunacağız.

Hızla yayılan airfryer furyasının öncüsü Tefal markasının kullanım kolaylığı sunan modeli Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer özellikleri ile dikkat çekiyor.

Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer Kullanışlı Mı?

Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer, 6.5 Lt. hazne kapasitesine sahip ve 8 otomatik programlama özelliği sayesinde az yağlı yada yağsız pişirme, kızartma, ızgara yapma işlerinizi kısa zamanda yapabilme fonksiyonlarına haiz bir airfryer modeli olarak satışa sunuluyor. Markanın airfryer üretiminde oluşan tecrübesinin yansıtıldığı Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer, 1.5 kg yiyecek hazırlama kapasitesi ile bütün tavuk, kanat, patates, sigara böreği gibi çok sevilen yiyecekleri 5-6 porsiyona yetecek şekilde bir seferde yapabilme olanağı tanıyor.

Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer’in zamanlayıcı, ısı ayarı, yemek hazır olduğunda uyarı verme ve otomatik kapanma özellikleri ile el yordamı ile ayar yapabilme imkânı tanıyarak yemek hazırlama işlemini mutfakta beklemeye gerek duymaksızın gözünüz arkada kalmadan hazırlama kapasitesine sahiptir.

Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer’in kızartma sepeti, soğuk kullanma kulpu gibi aparatları ve haznesi bulaşık makinesinde yıkanabiliyor. Kullanılan materyallerin kalitesi ile makinede yıkama esnasında çizilme ve bozulma olmadan diğer bulaşıklarınızla beraber yıkanabiliyor. Böylelikle yıkama derdinden de kurtulmuş oluyorsunuz.

 

Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer İyi Mi?

Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer kullanım kolaylığı sunan, temizliği basit, otomatik programlama gibi özellikler içeren bir airfryer olması sebebiyle çokça tercih ediliyor. Hazne kapasitesinin geniş olması bazı gıdaları hazırlarken büyük avantaj tanıyor.

Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer, dijital Led ekranı ile ve basit programlama tuşları ile kullanım kolaylığı ve rahatlığı sunuyor. Yapmanız gereken tek tuşa basıp artık yemeğin hazır olmasının beklemek oluyor. Farklı bir seçenek olarak elle ısı ve sıcaklık ayarını kullanarak tam istediğiniz gibi pişmiş yemekleri hazırlama imkanını da kullanıcılarına veriyor.

Tek seferde büyük hacimli örneğin tüm tavuk gibi gıdaları hazırlaması hem yemeğin soğumasını engelliyor, hem de ekstra uğraşı gerektirmiyor. Dayanıklı plastikten üretilmiş dış ünitesi çarpma ve vurma gibi durumlara karşı mukavemet gösterebiliyor.

Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer Almaya Değer Mi?

Bu özellikleri ile ideal bir airfryer’de olması gereken özellikleri sahip Tefal EY801D15 XXL 6.5 Lt Air Fryer almaya değer ve iyi bir model olarak değerlendirilebilir. Sonuçta markanın kalitesini duymayan yoktur diyebiliriz.

Haznesinde tüm tavuk pişirecek kadar yeterli kullanım alanı sunabilen bu airfryer modeli ile yemek yapmak eğlenceli ve zevk alınacak bir aktivite haline dönüşebiliyor. Yağ sıçraması, temizliği gibi balık pişirmeyi eziyet haline getiren pişirme yöntemlerine bakarak tüm bu olumsuzlukları bu fritözde göremezsiniz.

Soğuk salatalarda kullanılan patlıcan, patates, havuç, kapya biber gibi sebzeleri tam kıvamında pişirerek kullanma fırsatı tanıyan bu cihazın, yemek yapmanın yanında bu tarz salataların hazırlanması ve aperatif atıştırmalıkların beğeninize sunulmasında gayet başarılı olduğu bilinmektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu