BilgisayarElektronik

Tefal FW2018 6.5 Airfryer İyi Mi?

Mutfak gereçleri konusunda çok tanındık bir marka olan Tefal’in akıllı özelliklere sahip yağsız kızartma, buhar ve ızgara yöntemleri ile çalışabilen Tefal FW2018 6.5 Airfryer İyi Mi? Teknik Özellikleri ve Kullanıcı Yorumlarını içeren yazımız sizlerle.

Dünyada ve ülkemizde birçok cihazı kalitesi ve özellikleri ile tercih sırasında ilklerde kendine yer bulan Tefal markasının Tefal FW2018 6.5 Airfryer modeli birçok fonksiyonu ile dikkat çeken bir ürün olarak piyasadaki yerini aldı.

Tefal FW2018 6.5 Airfryer Nasıldır? Teknik Özellikleri Neler?

Tefal FW2018 6.5 Airfryer, 1700 W gücünde bir airfryer olup, hava basıncı ile kızartma, ızgara ve buhar yöntemlerini içeren özelliklere sahiptir. 6.5 Lt hacimli haznesi ile porsiyon olarak 5 – 6 kişilik yemek hazırlayabiliyor. Pişirme, kurutma, közleme gibi sevilerek yenen yemek çeşitlerini de bu sıcak hava fritözü sayesinde zorlanmadan ve pratik biçimde yapabilirsiniz.

Tefal FW2018 6.5 Airfryer, dokunmatik ekranı ile kolayca programlanabiliyor.7 farklı pişirme, kızartma fonksiyonu ile lezzetli içi yumuşak dışı çıtır, patatesler, köfteler, sebzeler çok basit hale geliyor. Kontrol panelinde bulunan ister otomatik pişirme, ister elle sıcaklık ve zaman ayarlama seçeneklerini kullanmak vasıtasıyla kendi istediğiniz ölçüde pişen yiyecekleri sofranıza getirmek kolaylaşıyor.

Tefal FW2018 6.5 Airfryer, hava basıncı ile kızartma modu ile az yağ ile hafif, lezzetli yiyecekler hazırlayabileceğiniz şekilde üretilmiştir. Balık gibi kızartması uğraştırıcı ve  evden kokusunun çıkması zor gıdaları bu fritözle kousuz ve zahmetsizce pişirebilirsiniz.

80 – 200 derece sıcaklıklar arasında hava basıncıyla az yeğ ile yada hiç yağ kullanmadan altın renginde kızarmalar hazırlamanızı sağlayabiliyor. Tefal FW2018 6.5 Airfryer, kolay temizlik yapabilmeniz için bulaşık makinesinde yıkanabilecek şekilde üretilmiş malzemelerden oluştuğu için temizliği çok basit ve kolaydır.

Tefal FW2018 6.5 Airfryer, ızgara fonksiyonu ile etleriniz ve sebzeleriniz yumuşak ve sulu bir şekilde pişmesini sağlıyor. Bu şekilde hazırlanan ürünlerin besin değeri kaybolmadan sofranıza ulaşmasına ulaşmasına imkan tanıyor. Cipsler, mısır patlakları ve güvenle pişirdiğiniz hamburger köftelerini çocuklarınıza gözünüz arkada kalmadan artık rahatlıkla yedirebileceksiniz.

Tefal FW2018 6.5 Airfryer Kullanıcı Yorumları

Evime beklenmedik bir misafir geldi. Yemek yapacak süremin kısa olmasından dolayı komşumda olduğunu bildiğim Tefal FW2018 6.5 Airfryer’ı istedim. Kullanımını bile sormadan önceden hazırlayıp buzluğa kaldırdığım malzemeleri çıkartarak yemek hazırlığına start verdim.

Tefal FW2018 6.5 Airfryer,ın kullanımı çok basit. Üzerinde bulunan dijital ekranın da pişirmek istediğiniz gıdanın sembolleri olduğu için hemen cihaza malzemeleri koydum ve pişirmeye başladım. Tefal FW2018 6.5 Airfryer, işlemi gerçekleştirirken ben de salata ve diğer işleri hazırladım.

 Sonuç mükemmeldi diyebilirim. Misafirlerim çok beğendi. Nar gibi kızarmış tavuk görünüş olarak ta lezzet olarak ta kelimenin tam anlamıyla harikaydı.

Yemeği yedikten sonra temizliğinin nasıl olduğunu düşünürken komşumun makinede yıkanabildiğini söylediği aklıma geldi ve bir kez daha bu cihazın her evde bulunması gerektiği düşüncesi kesinlik kazandı.

Tefal FW2018 6.5 Airfryer İyi Mi?

Öncelikle Tefal kalitesi ve dayanıklılığın da üretiliyor olması cezbedici bir yanı olarak karşımıza çıkıyor. Tefal FW2018 6.5 Airfryer’ de 3 farklı seçenek yani ızgara, airfryer, buharlı pişirme seçeneği çok iyi düşünülerek bir cihaz ile 3 cihazın yapabileceği işlemler yapmak mümkün oluyor.

Enerjiden, yağdan ve de zamandan tasarruf sağlıyor. Tefal FW2018 6.5 Airfryer, klasik  fırınların yaptığı işlemi hemen hemen yarı zaman ve yarı enerji ile yapabilme becerisine sahiptir. Yağ kullanımının az oluşu da tasarruf sıralamasına ekleyeceğimiz başka bir madde olarak öne çıkıyor.

Kolesterol değerlerine dikkat etmesi, yağsız yemek zorunda olan obezite hastaları gibi  bireylerin yiyecekleri yemek tercihini karşılaması da bir artı not olarak aktarmak istediğimiz faydasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu